Dijital Pazarlama Eğitiminden Ne Beklemelisiniz?

Devamı ↓

Image
KOBİ'ler İçin Etkili Dijital Pazarlama Teknikleri Eğitimi

Dijital Pazarlama Eğitiminden Ne Beklemelisiniz?

Son yıllarda hem online hem de offline platformlarda yeni dijital pazarlama eğitimlerinin ardı arkası kesilmez oldu. Bu eğitimlerin tümü neredeyse aynı şeyleri anlatırken aslında en büyük sorunlardan birini göz ardı ediyor. Her işletme farklı dinamiklere sahiptir ve asla tek tip bir dijital pazarlama tekniği uygulanmamalıdır. Bu yazımda KOBİ'ler ve kişilerin bir dijital pazarlama eğitiminden ne beklemeleri gerektiğini cevaplamaya çalışacağım.

Piyasada eğitim alabileceğiniz birçok farkı online eğitim platformu, üniversite ve özel kurumların dijital pazarlama kursları ve bazı eğitmenlerin verdiği dijital pazarlama eğitimleri bulunuyor. Bunların tümü hiç dijital pazarlama tecrübesi ve bilgisi olmayanlar için güzel bir temel oluşturma eğitimi olabilir. Fakat hiç biri size işletmeniz için uygulanabilir teknik ve taktikleri sunamaz. Bunun nedeni ise sunumlar üzerinden ilerleyen tek taraflı bir dijital pazarlama eğitiminin işletmelerin sorunlarını çözme noktasında yol gösterici olmamasıdır.

Bir dijital pazarlama eğitiminden beklenecek en önemli konu bir soruna çözüm bulmak ve günün sonunda işletmenin hedefi her neyse -satış olabilir, bilinirlik olabilir, müşteri telefonu ya da iletişimi almak olabilir- onu gerçekleştirmek olmalıdır. Bu noktada eğitime katılan bir katılımcı olarak şunu hayal edin; size bir Facebook reklamı nasıl verilebilir gösteriliyor, panel tanıtımı, reklamın verilmesi, kredi kartı eklenmesi vb gibi konular paylaşılıyor. Peki en önemli konu olan harcayacağınız bu paranın karşılığını tam anlamıyla alabilmeniz için yani yatırım getirinizi maksimize edebilmeniz için, İŞLETMENİZE ÖZEL bir reklamın nasıl yazılacağı ve doğru görselin nasıl seçileceği noktasında cevapları bulabilecek misiniz? İşte bir dijital pazarlama eğitiminden beklemeniz gereken en önemli şey budur. Ben bu eğitimin sonunda harcadığım paraların karşılığını alabilecek miyim sorusunu kendinize sorarak bir eğitim almanız gerekir.

Dijital pazarlama yapmak için dijital pazarlamanın temellerini bilmek evet, şarttır. Ama etkili bir dijital pazarlama yapabilmek, aldığınız eğitimi işletmenizde uygulayabilmek ve sonuçlarını ölçebilmek için verimli bir dijital pazarlama eğitimi almanız gerekir.

Bu noktada bir eğitime gitmeden önce; İşletmeniz için bir hedefiniz, Dijital pazarlama ile gerçekleştirmek istediklerinizin bir listesi, Bunları gerçekleştirmek için düşündüğünüz bütçe, Bir dijital pazarlama TASLAK planınız olması gerektiğini unutmayın.

Dijital pazarlama eğitimi sırasında işletmeniz için gerekli cevapları alabilmek için ve aldığınız eğitimde bir vizyon ve misyon doğrultusunda taşları doğru yerlere oturtabilmek için bu ve benzer bir listeye sahip olmanızı öneririm.

Dijital pazarlama eğitimi ve işletmeniz için bir danışmanlık almak isterseniz aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Dijital Pazarlama Eğitimi

Dijital Pazarlama Danışmanlığı

Küçük ve orta boy işletmeler için etkili dijital pazarlama teknikleri kitabının yazarından, işletmeniz için dijital pazarlama danışmalığı ve ekibiniz için dijital pazarlama eğitimi alarak sürdürülebilir bir büyüme sağlayın. Hedeflerin belirlenmesi, verimli bir stratejinin oluşturulması ve uygulanabilir bir planlama ile işlerinizi büyütün.

Copyright © All rights reserved | Dijital Pazarlama Danışmanı & Eğitmeni & Yazarı